Дисциплинарната комисия на УЕФА наложи ново тежко наказание за футболния Левски след мача-реванш с Шкупи в София. Срещата завърши с победа на "сините" с 1:0.
Още: Вили Вуцов заплаши БФС: Този път ще има съд до дупка! (ВИДЕО)
Още: "Предприе рисковани действия": Джипът на Наско Сираков с опасно изпреварване на пътя (ВИДЕО)
Общият размер на наказанието за клуба е 38 750 евро. Те са разпределени по следния начин:
- 15 000 евро за провокативни и агресивни съобщения;
- 2 000 евро за пиротехника и бомби;
- 9 750 евро за хвърляне на предмети към терена;
- 12 000 евро за наличието на хора по пътеходите на стадиона
Още: Треньорът на Айнтрахт респектиран от двама играчи на Левски
Припомняме, че след първия двубой със същия съперник в Северна Македония клубът бе глобен в размер на 40 000 евро. Тогава наказанията бяха наложени заради скандирания на расистка и етническа основа, както и заради ексцесиите, които се случиха в сектора за привърженици на Левски.
Още: Левски изкарал десетки милиони от доведени от Мъри
Още: Рокадите на "Колежа" започнаха! Основна фигура зад успехите на Ботев Пловдив напусна
С това общото наказание за клуба от участието в Европа до момента наближава 80 000 евро.
Още: Николай Костов умува върху една дилема в Левски преди мача с Айнтрахт
Още: Трансферът се пече: Голаджия на Лудогорец е пред завръщане в елита на родината си
Още: Венци Стефанов пак захапа изгонен от Славия: Новият капитан не е по-висок, но има по-голямо сърце
"Използваме повода да призовем още веднъж всички "сини" привърженици да подкрепят безрезервно клуба, но без никакви прояви на расизъм, ксенофобия, политически лозунги или забранени символи и пиротехника. Клубът е с условно наказание за частично затваряне на стадиона, което би ни лишило както от вас, верните ни фенове, така и от така необходимите за клуба финансови постъпления. Бъдете разумни и подкрепяйте Левски само с позволени средства. Нека сътворим поредния празник, до който достигнахме с неимоверни общи усилия - отбор и фенове. Само Левски!", написаха от клуба.
Още: Сензацията в Първа лига отмъква без пари ас на Черно море
Още: Напрежение в „червено“: Българите в ЦСКА се цупят на Томаш
Още: Левски с очакван ход заради Айнтрахт - отложи още един мач в Първа лига