В голово зрелище: ЦСКА 1948 взе аванс срещу Локо София за Купата (ВИДЕО)

1455

ЦСКА 1948 победи с 3:2 като гост Локомотив София в първи полуфинален мач в турнира за Kупата на България. Ивайло Найденов откри резултата, но до почивката тимът на Тодор Янчев осъществи пълен обрат чрез голове на Сидклей, Радослав Кирилов и Педриньо. Давид Малембана оформи крайното 2:3 в началото на втората част. В 76-ата минута Симеон Петров получи втори жълт картон и напусна терена.

Домакините, които имаха късмет да не получат гол в първите минути след пропуски на Светослав Диков и Георги Русев, поведоха в 17-ата минута. Мартин Райнов подаде за Юлиан Ненов, който центрира, а Даниел Наумов не се намеси убедително, кълбото достигна до Ивайло Найденов и той на празна врата даде аванс за Локомотив.

ОЩЕ: ВИДЕО: Имаше ли червен картон за Локо София срещу Лудогорец?

Само пет минути по-късно гостите направиха нов пропуск чрез Русев, който не успя да намери целта. След точно половин час игра Диков подаде за Сидклей, а бразилският ляв бек с удар от дистанция изравни. В 32-ата минута Стив Фуртадо центрира за Октавио, той опита да свали за Георги Русев, но защитата на домакините пробва да избие. Топката достигна до Радослав Кирилов, който с шут от въздуха реализира втория гол за "червените". Те достигнаха до третото си попадение малко преди почивката. Педриньо се разписа от дистанция.

В 50-ата минута "железничарите" върнаха един гол чрез Дейвид Малембана. Антонио Вутов центрира за защитника, който прати топката във вратата, пазена от Даниел Наумов. Симеон Петров от гостите беше отстранен след два жълти картона в рамките на само шест минути и напусна терена по-малко от четвърт час преди края на редовното време. При центрирането от фаул Станислав Костов стреля с глава, но защитата на ЦСКА 1948 се справи с опасността.

В ДРУГИЯ ПОЛУФИНАЛ: Лудогорец докосва финала на Купата след ценен обрат във Варна (ВИДЕО)