Забавление в Кърджали: Арда разгроми Локо Пловдив (ВИДЕО)

2393
Снимка: fcarda.bg

Арда Кърджали записа гръмка победа с 5:0 срещу Локомотив Пловдив като домакин в двубой от 20-ия кръг на Първа лига. Момчетата на Александър Тунчев доминираха през по-голяма част от срещата, а попаденията отбелязаха Омар Сако, Преслав Боруков, Радослав Цонев и Ласана Н'Диайе(2).

Мачът започна равностойно, но след 20-ата минута домакините взеха нещата в свои ръце. В 26-ата Омар Сако се разписа след центриране на Иван Тилев. До края на полувремето Светослав Ковачев и Тилев имаха добри възможности, но Динко Хоркаш се намеси подобаващо.

Публикувахте от ПФК Арда / PFC Arda в Петък, 17 февруари 2023 г.

През втората част нищо не се промени, освен че кърджалийци започнаха да материализират своя натиск. Преслав Боруков наказа бившия си отбор, като голът първоначално бе отменен заради засада, но след намесата на ВАР бе признат. В 59-ата минута Радослав Цонев реализира от дузпа, а резервата Н'Диайе преодоля на два пъти стража на гостите, за да оформи крайното 5:0. Новото попълнение Станислав Иванов също дебютира за домакините.

ОЩЕ: Станислав Иванов: Левски ми е болна тема, накрая ще се разбере какво се случи с мен

Локо Пловдив определено има повод за притеснения. Единствено Димитър Илиев се отличаваше от "смърфовете", но освен него никой от играчите на Томаш не блесна. Тимът не се представи убедително и в миналата си среща срещу Ботев Враца, но може да се реваншира на привържениците си в предстоящия "железничарски сблъсък" с Локомотив София. Арда от своя страна гостува на ЦСКА 1948 на 25 февруари.