Започнахме годината с победа, две избухвания решиха мача с Беларус

14328

България победи Беларус с 2:1 в първия си мач за 2014г. Головете за нашите отбелязаха Георги Миланов и Владимир Гаджев. Футболист №1 за миналата година изигра много добър мач, струва си да бъде отличен и дебютиралият Андрей Гълъбинов. Като цяло българският тим изигра поредният си силен мач под ръководството на Любослав Пенев и даде надежди за класиране на Евро 2016. Неприятно впечатление обаче направиха сериозни пропуски в отбрана. За съжаление едва 500 зрители изгледаха контролата.

Първите минути бяха за нашите. Отлична възможност се откри пред Андрей Гълъбинов в 10-ата минута, когато нападателят на Авелино стреля неточно с глава. В 14-ата минута България поведе. Неделев центрира от корнер, а Георги Миланов засече прекрасно от въздуха с ножичен удар във вратата на гостите. В тези минути отлично впечатление направи Андрей Гълъбинов, който в 20-ата напредна мощно, освободи се от двама защитници стреля, но ударът му срещна гредата. Георги Миланов пък пробва нов ножичен удар след корнер, този път преминал над гредата. След 25-ата минута Беларус бе по-активният отбор на терена. Нашите приеха играта в своята половина и дадоха шанс на гостите да покажат какво могат. Беларус изглеждаше безобидно на "Васил Левски" и отправи първия си удар едва в 30-ата минута. Постепенно обаче гостите ни показаха някои сериозни слабости. Особено невралгични бяха те при центрирания. Когато обаче защитата увисваше, страхотният Владо Стоянов демонстрира класа. Той парира удари на Драгун и Филипенко до края на полувремето за да запази аванса на българите.

На полувремето Любослав Пенев замени спечелилия симпатии Андрей Гълъбинов с Димитър Рангелов. През първите минути на втората част напуснаха и неубедителния днес Тодор Неделев, както и Веселин Минев, Симеон Славчев. В игра се появиха Станислав Манолев, Йордан Христов и Владимир Гаджев. Именно появата на последния се оказа решаваща за крайния резултат. Нашите играеха спокойно и с кратка демонстрация на класа си осигуриха спокойствие. В 66-ата минута българите организираха страхотна атака. Попов пусна към Манолев, той намери брилянтно Владимир Гаджев и халфът на Левски със страхотен удар с глава препарира Веремко - 2:0. До края на мача нашите играха пестеливо под дъжда на "Васил Левски" и отново оставиха инициативата на гостите. Белорусите обаче не демонстрираха нищо по-сериозно и сякаш не бяха достатъчно сериозен противник, който да ни подготви за бъдещите тежки мачове. Любослав Пенев пусна в игра играчите на Лудогорец Христо Златински и Михаил Александров, като за юношата на ЦСКА това бе дебют с националната  фланека. Златински пък пробва да завърши ефектно хубава наша атака в 77-ата минута, но ударът му мина встрани. Все пак в 87-ата минута Беларус стигна до почетен гол. Резервата Сергей Кривец вкара след хубав удар с левия крак и неприятен рикошет, оставил безпомощен Владо Стоянов.

В крайна сметка българският тим започна годината със спокойна победа, която отбеляза началото на подготовката за Евро 2016 във Франция.