Ананиев: Заради грешките на АПИ с винетките, държавата ще загуби между 10 и 30 млн. лв.

10 януари 2019, 09:48 часа • 2984 | прочитания

Според Настимир Ананиев от Института по пътна безопасност решението да не се глобяват шофьори без винетки до 15 януари е противозаконно.

Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки

Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп

По думите му, финансовите загуби от това ще бъдат между 10 и 30 милиона лева:

"И след като има такава загуба за държавата, а това значи и за бюджета за тази година, който е заложен, кой ще понесе наказателната отговорност?

Ще се самосезира ли прокуратурата да търси наказателна отговорност за това нещо?" , попита Ананиев пред БНР.

Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско

Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри

Според него Пътната агенция не е била готова за въвеждането на системата за електронни винетки. Той предположи, че преобразуването на хартиените винетки в електронни винетки е сринало системата:

"Защо не се направи вътрешноведомствено преобразуването на всяка една закупена винетка до момента, а се накараха стотици хиляди хора да преобразуват своите винетки и това срина системата, която не беше подготвена. Има проблеми и по изработката, и по цялата организация", коментира експертът.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес