Гран При на Германия официално отпада от календара на Формула 1

9201

Слухове за това се носеха от известно време, сега е окончателно и официално: през 2020 г. няма да има състезание във Формула 1 в Германия.

Световната автомобилна федерация (FIA) публикува проект на календара за предстоящия сезон, но Германия не е представена в рекордната бройка от 22 състезания с пистата си Хокенхайм, съобщава списание Auto, Motor und Sport

Скандал и разделение във Формула 1 след наказание на Фетел

През уикенда избухна скандал във Формула 1, след като Люис Хамилтън спечели канадския Гран При. Той беше породен от факта, че всъщност ...

Нови в календара са пистите в Ханой (Виетнам) и Зандвоорт (Холандия). Сезонът ще започне традиционно в Австралия (15 март 2020 г.), а финалът ще се проведе на 29 ноември в Абу Даби.

Голямата награда на Германия 2019 в Хокенхайм се появи в много кратко време, защото Mercedes влезе като спонсор. В Хокенхайм организаторите винаги са имали проблеми предвид високите такси на FIA и намаляващия брой посетители.

Изпълнителният директор на Хокенхайм Ринг Джорн Теске се надява, че липсата на Хокенхайм в каендара няма да продължи дълго. - "Искаме да продължим Формула 1 в Германия и търсим разговори със спонсори, но вече няма да изпълняваме Гран При, когато носи икономическия риск."

Дотук през настоящия сезон, световните шампиони от "Мерцедес" спечелиха 10 състезания. Петкратният първенец Люис Хамилтън взе осем състезания, а съотборникът му Валтери Ботас и звездата на "Ред бул" Макс Верстапен по две.

Австрия се прости с иконата на Формула 1 Ники Лауда

Хиляди, включително петкратния световен шампион Люис Хамилтън, се стекоха във виенската катедрала „Св. Стефан", за да си вземат п...

Преди два дни пилотът на Ферари Шарл Леклер спечели първата победа в кариерата си на пилот във Формула 1 при Гран При на Белгия.

С първото си място младият монегаск записа и първата победа за Скудерия от началото на годината. На второ място финишира водачът в класирането Люис Хамилтън за отбора на Мерцедес. Финландският му съотборник Валтери Ботас успя да се качи на третото стъпало на поетната стълбичка.