Досъдебно производство за бягството от пловдивския затвор е образувано и се наблюдава от Районна прокуратура-Пловдив, предаде кореспондентът на Actualno.com от града. Съгласно Закона за изпълнение на наказанията и задържането под стража, лишените от свобода при първоначален общ режим могат да полагат труд на външни обекти. Точно така е избягал престъпникът от Пловдив.
Още: Тийнейджър взриви с пиратка входна врата в Горна Оряховица
Още: Синът на възрастния мъж, запалил огън в Пирин, го предупреждавал да не го прави
Вчера вечерта 42-годишният затворник Георги Т., с прякор Жоро Манджата, който изтърпява влязла в сила присъда за държане на наркотични вещества, не се е прибрал след работа на външен обект. Той е осъден на една година затвор, при първоначален общ режим. Мъжът е изтърпявал присъдата си в Затворническо общежитие от открит тип "Хеброс" към затвора в Пловдив.
Това не е първата присъда на беглеца. Той е бил осъждан многократно за престъпления против собствеността и за притежаване на наркотични вещества.
Още: Пуснаха срещу 20 000 лева румънския шофьор, причинил верижната катастрофа на "Хаинбоаз"
Още: Редица самокатастрофи доведоха до смърт и тежки рани
Активни процесуално-следствени действия и оперативни мероприятия за издирване на избягалия към момента се осъществяват под ръководството на Районна прокуратура-Пловдив. Предвиденото в Наказателния кодекс наказание за бягство от затвора, е в размер на три години "лишаване от свобода".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Опит за убийство край София: Лекарите се борят за живота на 38-годишен мъж
Още: Кражба, а после пожар: Спряха влаковете между Казичене и Столник