8 000 литра гориво с недоказан произход са установени при проверки през активния летен сезон. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
Още: Прокуратурата разследва незаконни гонки в София
Още: Мъж се закани да убие родителите си
От началото на активния летен сезон, под ръководството на Междуведомствения координационен център на ГДБОП, Икономическа полиция и експерти от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, Националната агенция за приходите и Агенция „Митници“ осъществяват засилен контрол над дейността на ведомствени бензиностанции. Целта на проверките е повишаване на приходите от ДДС и установяване на нелегална продажба на горива.
До момента съвместните екипи са извършили инспекции на 57 обекта за зареждане за собствени нужди, разположени на територията на столицата и в още 15 области в страната. Установени са повече от 90 нарушения, включително генериране на приходи от продажба на гориво, което собствениците декларират, че използват само за своята дейност. Най-честите констатации са липса на свързаност на измервателните уреди с електронната система на приходната администрация, използване на подвижни цистерни, регистрирани като стационарни, допълнителни съдове, съхраняващи гориво без документи за произход, както и нарушения на правилата и нормите за пожарна безопасност.
Съставени са общо 52 акта за установени административни нарушения, 2 констативни акта и са отдадени 29 писмени разпореждания. От НАП са запечатани 13 обекта, а други 15 предстои да бъдат запечатани. При един от случаите, на 08.08.2017 г, митническите власти са предприели изземане на 8000 литра гориво с недоказан произход, предстои уведомяване на прокуратурата.
Още: "Убийци": Протестиращи заради смъртта на родилката в Русе нахлуха в болницата
Още: Исторически парк: Замръзналото кралство - разказ за ново разследване
Междуведомственият координационен център на ГДБОП селектира информация за обектите, които работят на територията на страната, като засиленият контрол в сектора ще продължи и през септември.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Пирогов" с актуална информация за състоянието на детето, пометено от АТВ в Слънчев бряг
Още: "Нямаше лекари, звънях и на 112": Разказ на мъжа на родилката, починала в Русе