Не е намерено взривно устройство в детска градина №101 в София, за която по-рано днес беше подаден сигнал, че има бомба, предава БНР.
Още: Задържаха шофьора, помел трима души пред заведение в Разград
Още: Трагедия в Разград: Кола се заби в заведение, има загинали
Столичната полиция използва и обучено куче при претърсване на помещенията и района.
Сигналът е получен в детското заведение към 10:30-11 часа сутринта, обясни Милко Младенов. Той каза, че са били евакуиирани около 150 деца. Районният кмет обясни, че въпреки резултата на проверката, по смисъла на изискванията, 24 часа след приключването на проверката, градината трябва да остане затворена. „Това означава,че при всички положения утре, петък, градината няма да работи. Ще отвори на 25-ти във вторник сутринта“, каза той.
Направихме добра организация с помощта на нашата община, г-н Младенов, столична община, така че благодаря за съдействието. Най-важното - децата и персоналът, са изведени навреме и всичко е добре, живи и здрави са", каза зам.-директорката Галя Момчилова, която е приела сигнала.
Още: Извънредно измерване на въздуха в Разград заради пожара. Пламнаха и 500 декара в Кърджалийско
Още: Моторист загина при катастрофа между Созопол и Приморско, пътят е затворен
От пресцентъра на МВР съобщиха за БГНЕС, че след приключилата щателна проверка, сигналът не се е потвърдил.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Адв. Александър Кашъмов: Сарафов прави опити прокуратурата да бъде извадена от важен закон (ВИДЕО)
Още: Заместителят на хероина: Фентанилът навлиза ударно и взима все повече жертви у нас