Анестезиологът, който погуби Ангел, продължава да практикува. Съдът не го е осъдил, но този човек уби сина ни. Ако погуби живота на друго дете кой ще носи отговорност? Това попита бащата на 6-годишния Ангел - Георги Райчев в ефира на Нова телевизия. Припомняме, че детето почина след пълна упойка, поставена му в стоматологична клиника в Пловдив. Преди дни прокуратурата повдигна обвинение на анестезиолога Пламен Мандев.
ОЩЕ: След смъртта на дете в стоматологична клиника: Стотици на протест в Пловдив
Всички са виновни
По отношение на клиниката бащата каза, че погубили детето, а после се скрили, както направил и лекаря.
Той заяви, че анестезиологът нито веднъж не се е свързал с тях. "Нищо не ни каза, чисто човешки да каже. Проверките показаха, че е сложил по-голяма доза от упойките, но защо го е направил, трябва да каже Пламен Мандев. Никой не ни казва как са приключили проверките. Той продължава да практикува в същата болница, практикува и на други места, но не знам къде", заяви Райчев. И уточни, че същата клиника имала клон в Пампорово, но там разполагала с линейка, а в Пловдив - не.
За почерненото семейство освен лекаря вина носят и двете медицински сестри, както и младшият лекар. "Държавата не е създала никакви правила за лечението при деца. За нас най-важното е доколкото е възможно законово да си понесат отговорността за това, че отнеха живота на едно здраво дете, не искаме някого да осъдят условно и до там да се свърши", каза бащата.
ОЩЕ: Тестването за алергии не е задължително: Зъболекарският съюз след смъртта на дете
По-малкият брат на Ангел, който е на 4 години постоянно питал за батко си. Знаел какво е станало, но постоянно питал защо батко му го няма.
"Нека да се противопоставим на такива болнични заведения, които нямат капацитет да работят с деца", призова той.