39-годишният Димитър Любенов, предизвикал тежката катастрофа на софийското Околовръстно шосе, в която загина френски гражданин, остава за постоянно в ареста, предава БНР.
Още: "Ако може да спасим децата, защото ние сме обречени": Майката на детето за трагедията от Несебър
Още: Няма промяна в състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ в "Слънчев бряг"
Свидетелски показания и експертизи мотивираха решението на съда.
В залата стана ясно, че Любенов е ударил автомобила, в който е пътувал починалия френския гражданин, със 195 км в час при разрешена скорост на това място - 80 км в час.
Експертиза пък е показала, че е шофирал с 1,73 промила алкохол в кръвта и след употреба на кокаин.
Още: Стабилно е състоянието на детето, пострадало при инцидента с АТВ
Още: Протестите успяха: Полицейският син, прегазил хора с АТВ на морето, се връща в ареста
Свидетели разказали, цитирани от съда, че е бил пиян и неадекватен.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пожар гори в Кюстендилско
Още: "Бях на мястото": Обвиненият за убийството в Първомай с частични самопризнания
Самият Димитър Любенов отрече да кара по принцип пил и дрогиран, каза, че съжалява за случилото се, че е виновен и се разплака.
След тези експертизи, особено тази за скоростта, наркотиците и алкохола, прокуратурата възнамерява да преквалифицира обвинението на Любенов и от убийство по непредпазливост на пътя да стане убийство при евентуален умисъл.
Наказанието при доказване на такова обвинение може да бъде и доживотен затвор.
Още: В понеделник съобщават от какво са се натровили 100-те сватбари в Сливенско
Още: Мистериозно момиче се е возило на АТВ-то, помело шестима души в Слънчев бряг