Повдигат обвинения на Джейхан Ибрямов, задържането му е удължено до 72 часа

03 октомври 2024, 19:49 часа • 4848 | прочитания

Предстои да бъдат повдигнати обвинения на Джейхан Ибрямов, съобщи Нова телевизия. Задържането му е удължено за срок до 72 часа.

Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж

Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"

Още: След гласуване в ЦИК: Окончателно снеха имунитета на Джейхан Ибрямов

По-рано днес ЦИК сне имунитета на Ибрямов, след като снощи бе арестуван. Преди това пък изпълняващият длъжността главен прокурор Борислав Сарафов обяви, че взима имунитета на депутата и кандидат за депутат от АПС Джейхан Ибрямов без за иска разрешение от Централната избирателна комисия.

Още: Сарафов прескача ЦИК: Депутатският имунитет не пазел Джейхан Ибрямов (СНИМКИ)

Още: Хипотеза "катастрофираш тежко и те мамят с парите за пътна помощ": Почват проверки

Още: Близка до ДПС стана заместник на Сарафов

Припомняме, че приближеният до Доган депутат бе задържан снощи при акция на антикорупционния орган и полицията за купуване на гласове и при заварено престъпление - взимане на 100 000 белязани лева като част от подкуп. Именно това е единственото законово изключение, което позволява органите на реда да пренебрегнат имунитета на депутат или кандидат за народен представител - когато той е заловен в момент на извършване на деянието.

Още: След ареста на Ибрямов: ДПС-Доган се закани, че ще поиска отмяна на изборите (ВИДЕО)

Още: Зад тази акция седи Пеевски: Иван Демерджиев за ареста на шеф на митницата в Пловдив

Още: Ченгеджийски номера или мутренски похвати? Нов скандален случай с полицай увреди ученичка, твърди сигнал

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес