Успешно приключи спасителната операция в Балкана, предаде БГНЕС.
Още: Кой ще бъде следващият главен секретар на МВР?
Още: Постоянен арест за 20-годишното момиче, ранило с нож трима в Слънчев бряг
Бедстващите в автомобилите си в Стара планина - между връх Шипка и връх Бузлуджа, са спасени. Те се оказаха се 6-ма младежи от град Раднево, дошли на връх Бузлуджа да се забавляват с автомобилите си на снега.
Въпреки изричната забрана за преминаване по панорамния път Шипка – Бузлуджа, те са навлезли и са закъсали. Единият от младежите се е обадил на родителите си, за да поиска помощ. Майката и бащата на момчето са тръгнали, но и те се оказали също блокирани в преспите през нощта.
Така закъсалите между връх Шипка и връх Бузлуджа стават общо 8 души. И закъсалите родители подават сигнал на тел. 112. В ранните часове на деца е организирана акцията със специализирана техника. Първоначално един противопожарен автомобил тръгна към закъсалите откъм Шипка, но закъса в снега. Друг успя да стигне до хората през Бузлуджа.
Още: Прокуратурата крие информация, която е достъпна по закон: опит Сарафов да бъде спрян
Още: Поискан подкуп и тройно по-скъп договор: Европрокуратурата влезе в Министерството на земеделието
„За щастие всичко приключи успешно, няма пострадали сред бедстващите, но безразсъдството на тези младежи коства много финансов и човешки ресурс на няколко институции”, каза директорът на Областно пътно управление Стара Загора Илия Златев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: А лятото тепърва започва. Дете е в болница с тежка травма след падане от тротинетка
Още: Засега БАБХ затваря "фермата от Ада", но случаят не е окончателно решен (СНИМКИ И ВИДЕО 18+)