Задържаните данъчни от Кърджали вече са на свобода

21 юни 2024, 16:15 часа 1476 прочитания 0 коментара

Двамата служители на Националната агенция по приходите в Кърджали, които бяха задържани при полицейска акция в четвъртък по обяд, вече са на свобода без обвинения. 

Още: Влак блъсна човек между гарите Подуяне и Искър в София

Още: Пожарът край Балчик все още не е овладян

"По досъдебното производство няма привлечени като обвиняеми", заяви говорителката на окръжната прокуратура в града Димитрина Делчева. По думите ѝ няма задържани с прокурорско постановление до 72 часа.

Още: Спецов за арестуваните служители: Това е сериозен удар по имиджа на НАП

Двамата данъчни бяха задържани за 24 часа по Закона за МВР. Арестът беше извършен в офиса на приходната агенция в Кърджали. Причина за него е досъдебно производство на областната дирекция на МВР за подкуп.

Още: Военни с два вертолета "Кугар" оказват помощ в гасенето на пожарите край Струмяни и Харманли

Още: Жена нападна лекар в Пловдив, не харесала как лекува дъщеря ѝ

Двамата чиновници, на 34 и на 57 години, работят в сектор "Проверки". Досъдебното произвоство е по член 301, ал. 1 от Наказателния кодекс за подкуп.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес