Читалището „Св. св. Кирил и Методий“ в старозагорското село Борилово вече е в нова сграда, построена със средства от бюджета на Община Стара Загора. Създаденото през 2010 г. читалище, помещавало се досега в стая на кметството, вече е в съвременна модерна сграда.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 22 юни /валутен калкулатор/
За официалното й откриване днес в китното селце дойдоха заместник-кметовете Иванка Сотирова и Милена Желева, Делян Иванов, секретар на Община Стара Загора, общински съветници, представители на културни институции и обществени организации. Водосвет за здраве и берекет отслужи местният свещеник отец Живко.
Още: Какъв църковен празник е на 22 юни: Традиции, обичаи и забрани
Още: Когато любовта не се изрича с думи: Как да разпознаем влюбения мъж по езика на тялото
„Днес е особено светъл християнски празник, както и празник за всички вас от село Борилово. През последните десетилетия не е строено ново читалище в общината. Нека новата сграда бъде изпълнена с много живот. Ние обещаваме, че ще ви подкрепяме“, каза Милена Желева.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 21 юни /валутен калкулатор/
Тя съобщи, че от 62 читалища в общината от 2013 г. досега са обновени 47 и е открито едно ново. Ремонтите са за над 1,1 млн. лева.
„Ще продължаваме да инвестираме в духовността и знанието, защото читалищата, още от времето на Възраждането, винаги са били стожер на духовността“, допълни заместник-кметът.
Още: Бягането по плажа крие неподозирани рискове
Още: Морска вода за готвене: Митове и ползи от новия хит сред кулинарите
„Това, което се случва в общината в последните дни е знаменателно, открихме ново училище, сега откриваме ново читалище. То е място за общуване, то трябва да бъде средищен център за просвета“, сподели Иванка Сотирова иподари икона на Св. Богородица и книги за новата библиотека.
Председателката на читалището Силвия Ангелова пък обеща да се осъвремени библиотеката, както и да има нови инициативи, предложени от хората в селото.
Кметът Петър Койчев също поздрави съселяните си с новата сграда и обеща тя да се изпълни със съдържание.
Делян Иванов преряза лентата на новата придобивка, а жените от певческа група „Огърлица“ поздравиха гостите с фолклорни изпълнения.