Любовна математика: Колко пари ще пръснем за "Свети Валентин"?

12 февруари 2018, 12:26 часа • 4169 | прочитания

Колко пари ще изхарчим тази година за празника на любовта "Свети Валентин"? Спекулират ли търговците с цените за празника и кои са най-предпочитаните подаръци от влюбените?

Още: Случаят с убитата 18-годишна Магдалена: Разнопосочни сигнали от полицията и съмнения имало ли е издирване

Още: КТ "Подкрепа" с шествие и рок концерт за 1 май в София

По данни на търговците за подаръци за 14 февруари средно ще похарчим между 60 и 120 лева, информира "Нова телевизия". Разходите стават по-големи ако решим да изненадаме половинката си с романтично пътуване - средно 220 лв.

И тази година най-предпочитаните подаръци остават класическите - цветя, бижута, шоколад, плюшени играчки, парфюми и бельо. Не липсват и интересни предложения за празника - например, във Великобритания компания предлага 6-минутни срещи за запознанства на задната седалка на такси, докато то е в движение. 

На Острова първата събота на месеца е наречена Червена събота. Само в този ден британците пръсват 28 млн. лири, а за миналия Свети Валентин са похарчили над 700 млн. паунда само за подаръци.

Още: Нови цени на винетките от днес

Още: Кой има имен ден днес, 1 май 2025 г. Честито!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес