Хампарцумян: Мерките за цените са популистки опит за загриженост на държавата

25 март 2023, 09:33 часа • 3917 | прочитания

"Да администрираме и стандартизираме цени е мисия невъзможна", подчерта банкерът Левон Хампарцумян пред Нова телевизия.

Още: След новина от Китай: Неочакван обрат при цената на петрола

Още: Тръмп заплаши: Санкции за всеки, който купува петрол от Иран

Нека не забравяме, че дори и без инфлационните процеси – има различни краставици. И те имат различни цени. Така е и при месото и зеленчуците. Да се опитаме да администрираме и стандартизираме цени е мисия невъзможна. Няма как да се случи подобно нещо, каза той.

По думите му тази система не работи добре. „За подобно нещо са правени опити в комунистическата система. Но това не работи добре. Асортиментът става малък, а качеството пада. Опитите на държавата с проверки и сайт за цени – са популистични и безплодни опити да покажат загриженост за населението и народа. Но резултатът е, че цените са такива, каквито са”, подчерта той.

Представеният вчера от служебната власт сайт за проследяване на цените на основните хранителни продукти е било безсмилено действие.

Още: Япония държи силен коз във войната с митата на САЩ

Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки

ОЩЕ: Държавен сайт ще показва цените на основните хранителни продукти (ВИДЕО)

Сайтът ще е най-полезен за тези, които са направили сайта, защото ще вземат някой лев. Може и за някой студент, който трябва да пише курсова работа за цените на пазара, коментира Хампарцумян.

По думите му хората не искат такива сайтове, ефективен пазар, който да предлага качествена храна.

Банкерът също така прогнозира, че цените на плодовете и зеленчуците ще тръгнат естествено надолу, когато им дойде сезонът.

Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри

Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари

На въпрос дали трябва да се вдигат данъците, Левон Хампарцумяна заяви, че това не трябва да се прави, а просто усилията да се насочат към един по-консервативен бюджет и по-ефективна държавна администрация.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес