Испания търси поне 60 000 работници за туризма това лято

28 март 2023, 11:19 часа 2811 прочитания 0 коментара

Испания очаква рекорден брой туристи тази година, въпреки че според прогнози цените ще се повишат с до 20% това лято.

Още: България и Северна Македония се активизираха по строежа на жп трасето по Коридор VIII

Още: Пътните ремонти ще се координират с хотелиери и ресторантьори

Най-голямото предизвикателство за сектора на хотелиерството в наши дни обаче е намирането на работници, които да отговорят на търсенето. 

Секторите на туризма и хотелиерството се надяват да надминат данните отпреди пандемията, когато Испания е била посетена от 83,7 млн. чужденци. Данните на Испанския хотелиерски алианс разкриват, че резервациите за Великденската седмица са се увеличили с 20 пункта в сравнение с миналата година, а заетостта това лято се очаква да надхвърли 90%, предаде Euronews, цитирани от БГНЕС.

ОЩЕ: "Фолксваген" строи завод за батерии за електромобили в Испания

Още: Пак промяна: Индия неохотно намалява вноса на руски петрол под натиска на САЩ

Още: Най-големият световен производител на уран намалява производството

Компанията за човешки ресурси Randstad смята, че Испания ще се нуждае от поне 60 000 допълнителни работници в сектора на туризма и хотелиерството, за да се справи с търсенето.

Водещи компании като Meliá стартираха кампании в социалните мрежи, търсейки млади таланти навсякъде, където могат да ги намерят. В Мадрид училищата по хотелиерство съобщават, че на учениците е гарантирано, че ще получат работа веднага след завършването си - ако желаят.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес