Финансистът и издателя на вестниците "Капитал" и "Капитал Daily" Иво Прокопиев предприе доста интересен завой по отношение на веригата Lafka и ДПС.
Още: Смазване на икономиката на Путин: Американските сенатори подкрепят 500% мита върху руски стоки
Още: Сенатът на САЩ не успя да блокира митата на Тръмп
В ефира на bTV той призова партията на Лютви Местан да не хвали икономическия седмичник. Същевременно Lafka беше помолена "ако може", да не рекламира в "Капитал". Така или иначе приходите, идващи от веригата, за която се говори, че е свързана с депутата Делян Пеевски, били минимални - нула цяло и нещо процента.
Позицията на "Капитал" за рекламата на Lafka може да прочете тук. Голяма част от нещата бяха преповторени от финансиста - редакционната политика на "Икономедиа" няма да се промени - нито по отношение на Lafka, нито по отношение на модела #кой, много са опитвали да влият върху нея чрез реклама, но не са успявали и тн.
На въпрос какво е ДПС, че всички му се молят (включително и премиерът Борисов), Прокопиев отговори, че това е холдинг с две крила - политическо и икономическо. Той се ръководел от върхушката на партията. Структурата от една страна била виновна за съсипването на не само финансовите регулатори.
Още: ДЗИ с награда от Transform IT Awards за въвеждане на AI при оценка на щети по Каско
Още: В Русия забраняват на държавните фирми да купуват вносни компютри
Случаят КТБ
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари
Темата, разбира се, не беше пропусната. Първо Иво Прокопиев заяви, че не се радва заради фалита на банката, който е щял да се случи рано или късно, дори без "помощта" на медиите, близки до Делян Пеевски.
Издателят коментира: "КТБ рухна, защото бе порочен пирамидален бизнес модел. Аз бях за закриването на банката, защото така няма да има драма с хората с малките депозити. Банката финансира модела #кой. Но защо си мислите, че моделът #кой в момента не работи в посока да си изгражда финансови институции, за да продължи да работи? Прокуратурата започна късно действия по КТБ, защото много време преди това имаше публикации".
Преди време шефът на Комисията по финансов надзор Стоян Мавродиев коментира, че фирми на Прокопиев продължават да дължат много пари, а също така бизнесменът е близък с Георги Кадиев от БСП.
Още: След "Боташ": България и Турция с ново партньорство в енергийната ефективност
Още: Неочаквани данни за икономиката на еврозоната
На тези твърдения днес бизнесментът отговори: "Лъжа е това. Мавродиев да си представи доказателствата. Ако не може, да се извини. Съдя го за клевета и това може да е нов повод за дело. С Кадиев се познавам, но не сме виждали от 10 години". Последваха нови закани за завеждане на още дела между двамата.
Прокопиев не спря до тук. Според него КФН не е смела да влезе в КТБ и за това не е намерила проблема. В момента дори не е ясно дали лицензът на банката за инвестиционен посредник е отнет.
Законодателят трябва да направи промени и да замени ръководствата на КФН и БНБ, категоричен беше издателят. Той определи като абсурдна кандидатурата на Стоян Мавродиев за шеф на Централната банка.