Какви ще са цените по Южното Черноморие през новия сезон?

25 март 2024, 10:35 часа • 3504 | прочитания

Повечето хотели по Южното Черноморие ще работят на миналогодишните цени на нощувките, предаде БНР. "Запазихме цените от миналата година“, съобщи Николай Кирилов от управата на хотелски комплекс край Созопол.

Още: Наша съседна държава купува все повече кюлчета злато

Още: Иран сериозно обмисля да затвори най-важния маршрут за петрола от Близкия изток

Ръст на туристите

Той очаква ръст на чужди летовници от Германия и Румъния, както и от чешкия и полския пазар. Комплексът там отваря на 26 април с български гости.

"На база миналия сезон очакванията са ни за между 10 и 20% ръст на туристите. Засега за ранни записвания имаме между 15-20%, което е много по-добре спрямо миналите години. Подготвяме седмицата преди Великден, организирали сме чудесни преживявания, с богата и разнообразна програма", посочи той.

Още: Курортите от Южното Черноморие с обща туристическа реклама

Още: "Путин трябва да губи пари": Зеленски моли Тръмп, но САЩ не искат по-нисък таван за руския петрол

Още: НАП разяснява с подкаст за еврото и касовите апарати

В един от големите хотелски комплекси в Слънчев бряг също ще работят на цените от миналата година. Първите летовници там ще са англичани, германци и поляци.

"Спрямо миналия сезон записвания на ранен етап са в по-голям обем, така че очакваме по-добър сезон от предходния. Разчитаме предимно на туристи от Англия и Германия, като след ковид пандемията отчитаме увеличен ръст на летовници от Полша, Чехия и от нашата северна съседка Румъния. Вече и на българския пазар сме разпознаваеми“, казва мениджърът на хотел Весела Йорданова.

Още: Обявиха цените на ферибота Бургас - Истанбул

Още: Колапс за гръцкия туризъм заради ескалацията между Израел и Иран: Стотици хиляди резервации висят във въздуха

Община Приморско: Изследванията на РЗИ показват, че морската вода е чиста

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Иванов
Пламен Иванов Отговорен редактор
Новините днес