Концесия за добив на нефт и газ за 35 млн. лева даде правителството

11 юни 2014, 15:53 часа 23841 прочитания

Правителството предостави на „Проучване и добив на нефт и газ” АД 35-годишна концесия за добив на подземни богатства – нефт и природен газ (природен газ и кондензат), от находище „Искър - запад”. Това стана след днешното заседание на Министерския съвет.

Още: Манол Генов: Продуктовите такси за техниката трябва да бъдат увеличени

Още: ЕС ще намали вноса на пшеница и захар от Украйна с до 80 на сто

"Проучване и добив на нефт и газ" АД е част от компаниите, които са в сферата на влияние на ТИМ, според "Зелените". Компанията е дъщерно дружество на "Химимпорт" АД.

Находището се намира на територията на общините Кнежа и Искър в област Плевен. За целия период на договора се очаква концесионните плащания да надхвърлят 74 млн. лв. Планираният размер на инвестициите е за над 44 млн. лв.

С друго решение кабинетът даде съгласието си да бъде намален размерът на площ „Блок 1-12 Кнежа”, в който от 2010 г. същото дружество извършва проучвателни дейности за добив на нефт и природен газ. Това се налага поради регистрирането в Националната геоложка служба на находището „Искър-запад”, което попада в площта за търсене и проучване „Блок 1-12 Кнежа”, и законовото изискване с неговия размер да бъде намален размерът на площта за търсене и проучване.

Още: АЕЦ "Козлодуй" включи 34 брегови помпи, за да работи нормално

Още: България излезе втора в ЕС по поскъпване на жилищата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес