Лот 4 на магистрала "Струма" може да бъде завършен до есента на 2015 г.

06 ноември 2014, 11:03 часа 25629 прочитания 0 коментара

Лот 4 на магистрала "Струма" между Сандански и Кулата може да бъде завършен до есента на следващата година. Тази увереност изрази по време на парламентарния контрол вицепремиерът по икономическите въпроси и министър на регионалното развитие Екатерина Захариева. По думите й експерти твърдят, че при добро време участъкът може да бъде завършен за 3-4 месеца.

Още: Канада ще отмени някои от ответните мита срещу САЩ

Още: Русия е на ръба на бензинова криза

Към днешна дата са изпълнени около 50% от работата по 15-километровия участък. Форсмажорни обстоятелства са забавили строителните работи с над 140 дни. В това число влизат лошо време, незавършили отчуждителни процедури и тн.

Захариева беше категорична, че работата може да свърши за няколко месеца. Тя добави, че новата обществена процедура може да се проведе до пролетта на следващата година.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес