"Марица-изток" изплаща допълнителни компенсации

19 януари 2012, 11:45 часа 9574 прочитания

Ръководството на „Мини Марица-изток” ЕАД ще изплати предвидените в Колективния трудов договор (КТД) допълнителни компенсации към трудовите възнаграждения на работниците и служителите, съобщиха от мините.

Още: Решение на ОПЕК доведе до сериозна промяна в цената на петрола

Още: Природата – инвестиция, която ЕС не може да пропусне

На заседание, проведено между страните по КТД, представителите на ръководството и синдикалните структури на ДСО на КНСБ и ФСО „Подкрепа” в „Мини Марица-изток” ЕАД, постигнаха съгласие за изплащане на допълнително трудово възнаграждение в размер на 10,35% върху брутното трудово възнаграждение за IV тримесечие на 2011 г., което да бъде начислено към индивидуалните работни заплати на всички работници и служители в дружеството за месец декември 2011 г.

Оценявайки по достойнство положените усилия за изпълнение на производствената задача за миналата година и следвайки политиката на справедливо заплащане обвързано с резултатите от положения труд, 50% от размера на това допълнително трудово възнаграждение ще бъде съобразено с индивидуалните оценки на всеки един работник и служител за съответния период.

Плащанията ще бъдат извършени в рамките на договорения по КТД срок до 25-то число от месец януари 2012 г.

Още: Гръцки данни за енергийните потоци: България, Гърция и Румъния са в неравностойно положение

Още: САЩ са готови да финансират проекти за ядрена енергия в Турция

Трудовите възнаграждения не са свързани със стачката на миньорите, завиха от компанията за Actualno.com. Протестите продължават. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес