24 млн. евро ще отидат за "Еразъм+" в България през тази година

13 май 2014, 10:11 часа 32516 прочитания

24 млн. евро ще е бюджетът за тази година на програмата на ЕС за образование, обучение и спорт "Еразъм+". Днес предстои официалното ѝ представяне у нас под патронажа на министъра на образованието и науката професор Анелия Клисарова.

Още: Седмокласниците стават по-добри по БЕЛ, 320 от тях са със сто точки по математика

Още: По-малко деца отпадат от училище: държавата си постави цел "нула" (СНИМКИ)

Програмата ще се изпълнява в седемгодишната рамка на ЕС - от 2014 до 2020 година, като се предвижда да бъдат финансирани за обучение, работа или доброволческа дейност, повече от 4 милиона европейци. За тези дейности Европейският парламент гласува рекордния бюджет от близо 15 милиарда евро.

Заради "Еразъм+" над 36 организации и институции изпратиха писмо до Клисарова, тъй като се опасяват, че финансирането по програмата може да бъде спряно. Причината е в управленския екип на програмата и на резултатите от предишната година, които се вземат за база за финансиране през следващата.

 

Още: Откриват филиал на НАТФИЗ в Бургас, приемат първите студенти тази есен

Още: Държавата отпуска пари за млади програмисти

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес