Близо 300 лв. струва подготовката на първокласник тази година

29 август 2017, 20:30 часа 3918 прочитания 0 коментара

По-малко от месец преди първия учебен ден голяма част от родителите са ангажирани в подготовката на децата си за училище.

Още: Най-актуалните AI практики вече са част от обновената програма по дигитален маркетинг на SoftUni Digital

Още: Криза в образованието: За десетки училища няма нито един желаещ директор

Раниците струват между 50 и 250 лв., като средната им цена е около 100 лв.

Несесерът струва около 15 лв., но с всички моливи, химикали, гумички и пр. цената му може да достигне 40 лева.

Освен това родителите често закупуват химикали, моливи и гуми в големи количества, тъй като един брой няма да е достатъчен за цялата година, а и децата лесно губят малките предмети.

Още: Кабинетът отпусна милиони компенсация за семейства с деца, неприети в детска градина в шест общини

Още: България се готви да прави ядрени специалисти. Точна ли е рецептата?

За часа по рисуване – четки, бои, блокчетата – още 15 – 20 лв.

Тетрадките и учебните помагала излизат минимум 50 лв.

Сериозен е и разходът за спортния екип. Първоначалната инвестиция за часовете по физическо е около 50 лв., предаде бтв.

Като обобщение може да се заключи, че подготовката за 15 септември струва най-малко 260 лв.

Още: Интеграция: Кабинетът отпусна 37 милиона за работа с деца и ученици от уязвими групи

Още: Вълчев заговори за българската PISA след 7 и 10 клас

Не бива да се забравя, че в много училищата униформата е задължителна. Цената ѝ е между 150 и 200 лв.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес