След второ класиране: 968 ученици останаха извън гимназиите

19 юли 2023, 12:40 часа • 2018 | прочитания

Излезе второто класиране за гимназиите след 7-и клас. В столицата баловете за гимназиите паднаха, но с малко. Във всички гимназии, дори най-желаните, има свободни места. 968 ученици останаха некласирани и на втория етап. Свободните места за него ще бъдат обявени на 25 юли.

Още: Теодосий Теодосиев: Пълна забрана на телефоните в училище

Още: Обявяват конкурс за директори на 35 столични училища

ОЩЕ: Излиза второто класиране за гимназиите

Софийската математическа гимназия остава училището с най-висок бал - 482. Както и при първото класиране, следват ТУЕС, 91-ва немска, 164-та испанска, 73-то училище, Втора английска, Първа английска и 51-во училище.

"Паднаха с малко точки, между една и четири точки, така че все пак това е естествен процес, но наистина разликата е минимална", каза Ваня Кастрева, началник на РУО-София, цитирана от БНТ.

Още: Отговорите на външното оценяване за 10. клас по български език и литература за 2025 г.

Още: Десетокласниците разсъждаваха върху "Странник" на Христо Ботев на матурата по БЕЛ

В момента има 1404 свободни места във всички училища. На втория етап се класираха 5010 ученици. Те задължително трябва да се запишат между 20 и 24 юли иначе ще загубят мястото си.

Ако ученик не е доволен от класирането си и иска да участва в третото класиране, трябва много да внимава. То ще излезе на 31 юли.

Класирането можете да видите ТУК

ОЩЕ: МОН предлага и четвърто класиране след изпитите в 7-и клас

Още: Фармация ще може да се учи и в Бургас, решиха депутатите

Още: Вашето училище в София - ще се влюбите в "Свети Наум": От 1-ви до 7-ми клас, от 8-ми до 12-ти клас

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес