Австрия прие закон, забраняващ бурките

09 юни 2017, 14:22 часа • 1540 | прочитания

В Австрия беше одобрен законопроект, който ще забрани носенето на бурки на обществени места от 1 октомври.

Още: Изкуственият интелект е опасен за умовете на младите хора: Предупрежденията на папата

Още: Заклещи се, докато шофира: Възрастен мъж заседна с кола на стълби (ВИДЕО)

Криминализирането на покривала за глава, закриващи напълно лицето, беше предшествано от аналогични стъпки в други държави в ЕС. Първа го въведе Франция през 2011 година.

В Австрия нарушителите на закона може да бъдат глобявани с до 150 евро.

Други, одобрени от парламента, мерки включват ограничения върху разпространението на екстремистки материали, както и задължение имигрантите да подписват „договор за интеграция”.

Още: Воювали за Путин да не стъпват в Шенген: Силен натиск от Източна Европа да се случи

Още: Плавали с дървени лодки: Гръцката брегова охрана спаси над 600 мигранти

12-месечна „интеграционна програма” ще включва курсове за „ценностите” и уроци по немски език. Имигранти, които не посещават интеграционните курсове ще бъдат частично лишавани от социални помощи, предаде БГНЕС.

Новият закон беше одобрен с внушителната подкрепа на центристкото правителство и крайната десница на фона на 90-те хиляди пристигнали имигранти от 2015 насам.

Още: Естония стартира подготовка за война с Русия - с голяма отбранителна линия (ВИДЕО)

Още: "ЕС вече не е опция": Додик заговори за съюз с Русия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес