Ситуацията в Белгород и Белгородска област остава катастрофална - там не стихват ежедневните боеве и обстрели вече над седмица. Въпреки че руското военно министерство всеки ден бодро рапортува как положението е под контрол, местните жители явно се чувстват в безизходица и отчаяно се опитват да привлекат вниманието на обществеността към тежката ситуация в района и ежедневните жертви, които дават. Но всичките им призиви се сблъскват с мълчанието на властите, а вече и на държавните медии.
Още: С войната си Путин атакува не само Украйна
Така контролираната от Кремъл руска държавна телевизия "Първи канал" просто вече трие коментарите с призиви за помощ на белгородци, а след това и блокира самите потребители.
"Покажете Белгород, който заличават от лицето на земята, а ВЛАСТИТЕ БЕЗДЕЙСТВАТ", "Те си празнуват Сирни Заговезни, пият и танцуват, а белгородци погребват децата си, роднини и близки", "Удрят по Белгород, помощ! Обърнете внимание!", "Тях не ги е грижа за нас, мълчат за това, което се случва в Белгород" - са част от коментарите.
Още: Поне две руски рафинерии и руски завод станаха цел на украински дронове
Още: Няма да правим отстъпки: Рубио не очаква лесни преговори между Тръмп и Путин
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: В борбата с джигитите: Отнеха десетки коли в Лондон, за да борят опасното шофиране
Още: Украйна атакува ключов руски нефтопровод в Брянска област (ВИДЕО)
Неудобните потребители обаче се озовават в черния списък на държавната медия:
Само преди минути нови жертви в Белгород
Само преди минути прокремълският телеграм канал Baza съобщи, че дрон-камикадзе се е врязъл в лек автомобил в село Горковски. По предварителни данни е загинал 1 човек, а други двама са ранени.
Още: Опасно: Над една трета от трамвайните линии в Букурещ са по-стари от 40 години
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 13.08.25 - Зеленски категорично отхвърли изтегляне от Донбас
В село Разумное пък 14-годишно дете е с откъсната китка, а две жени са транспортирани до болница след обстрел.