Десетки британски депутати не искат Тръмп да идва на британска земя

24 април 2019, 09:06 часа 1279 прочитания 0 коментара

Повече от 50 британски депутати се обявиха против визитата на Доналд Тръмп във Великобритания, предаде БГНЕС.

Още: Нов хит в Русия: Изкуствен интелект "възкресява" загинали руски войници, за да се сбогуват с близките им (СНИМКИ)

Още: Хиляди хора се сбогуваха с Джорджо Армани (ВИДЕО)

От "Даунинг стрийт" 10 обявиха, че президентът на САЩ пристига на 3 юни, а на 5 юни ще участва в тържествено отбелязване на 75 години от десанта в Нормандия.

Група депутати започна да събира подписи в парламента, за да блокира посещението. Лейбъристът Стивън Даути води събирането на подписи. Като мотиви за нежеланието му Тръмп да посети страната Даути изтъкна, че американецът бил "расист, сексист и екстремист". Според депутата посещението на милиардера ще засили разделението в британското общество.

Друг депутат от Лейбъристката партия - Дейвид Лами, също се подписа срещу визитата. Той нарече Доналд Тръмп "заблуден, нечестен, ксенофобски нарцис". Според Лами, човек като Тръмп не заслужава най-високи почести от Великобритания, банкет с кралицата и посрещане на Даунинг стрийт.

Още: Кошмарът в Украйна започва отново: Дронове летят към Киев

Още: Нов опустошителен пожар в Северна Македония: Десетки пострадали (ВИДЕО)

"Тереза Мей продава Великобритания на сериен лъжец и мошеник", каза Дейвид Лами за планираното посещение.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес