Новият премиер на Полша Доналд Туск заяви днес, че страната му е "на финалната права" в решаването на въпроса с размразяването на предназначените за нея европейски средства, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Още: "Плюене в лицето на всички": Зеленски с коментар на поредния руски обстрел (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.06.25 - Ще пренебрегнат ли САЩ Украйна заради Израел?
Още: Официално: Доналд Туск е премиер на Полша
Европейският съюз замрази финансиране от десетки милиарди евро за Варшава при управлението на предишното полско правителство, аргументирайки се с опасения, че то не съблюдава върховенството на закона.
Още: Доналд Туск: Искаме пълна мобилизация на Запада в помощ на Украйна
Още: Макрон има надежди за конфликта между Израел и Иран в близките часове
При пристигането си за предстоящата среща на върха на ЕС в Брюксел Туск заяви, че е на 90% сигурен, че ще успее да ускори процеса по размразяване на средствата. Той каза, че има насрочена среща с председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и в петък ще може да представи резултатите от разговорите.