Френските власти арестуваха мъж, планирал нападение срещу олимпийския огън

23 май 2024, 13:28 часа 1001 прочитания 0 коментара

Френските власти задържаха мъж по подозрение, че е пранирал нападение срещу щафетата на олимпийския огън в Бордо. Новината съобщи френският вътрешен министър Жералд Дарманен, предаде BBC.

Още: Турция дразни Гърция в Егейско море: Пусна изследователски кораб

Още: В Гърция земята не спира да се тресе: Нов трус удари гръцки остров

Разследването е започнало в отговор на онлайн съобщение от задържания.

Заподозреният обмислял действия

Заподозреният признал пред съда, че „е обмислял действие без конкретно място“ и не е говорил директно за щафетата на олимпийския огън. Той също беше описан като "психологически много крехък". ОЩЕ: Запалиха Олимпийския огън на церемония в Гърция (ВИДЕО)

Олимпийският огън

Олимпийският огън пристигна в Марсилия по-рано този месец, преди Игрите в Париж, които започват на 26 юли.

Още: Русия тренира как да воюва с НАТО, Тръмп притиска ЕС да воюва с Китай (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: Вигенин: Евросъюзът трябва да отстоява с повече самочувствие интересите на европейските граждани

Организаторите на Париж 2024 г. говориха за безпрецедентна операция по сигурността, като церемонията по откриването включва повече от 10 000 спортисти, превозвани с ферибот по река Сена. ОЩЕ: 150 000 посрещнаха олимпийския огън в Марсилия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес