Лидерите на Г-7 са готови да затегнат санкциите срещу Русия в случай на неизпълнение на споразумението от Минск, свързани с уреждането на кризата в Украйна. Това съобщи АНСА, позовавайки се на информирани източници в кулоарите на срещата на върха в Таормина.
Още: Външно с позиция относно разширяването на военната операция в Ивицата Газа
Още: Германия спря износа на военно оборудване, което може да бъде използвано в Газа
Според агенцията, в окончателната декларация ще бъде споменато желанието на Групата на седемте за "допълнителни мерки" срещу Москва в случай на неизпълнение на договора. Както бе посочено от дипломатически източници, САЩ се съгласиха, че все още е налице необходимост от санкции.
В същото време формулировките относно антируски санкции не са напълно хармонизирани. По същия начин, според агенцията, няма консенсус по отношение на отчетите, свързани с търговията, предаде БГНЕС.
В навечерието на пресконференцията, която предхожда срещата на върха, председателят на Европейския съвет Доналд Туск обеща да "призове лидерите на Г-7 да потвърдят своята позиция" за антируските санкции.
Още: ООН призова Израел да се откаже от завладяването на Газа
Още: Израел прие плана за превземане на Газа и 5 точки за край на войната (ВИДЕО)
"От последната ни среща на върха в Япония не видяхме нищо, което би обосновало промяна в нашата политика по отношение на Русия," каза той.