Гаф: Руската телевизия представи гангстерите Бони и Клайд като руски войници от Втората световна война (СНИМКИ)

10 май 2022, 10:56 часа 10151 прочитания 0 коментара

По време на празничния концерт, посветен на Деня на победата, който беше излъчен по руската държавна телевизия "Канал 1" на 9 май, на сцената се появи снимка на Бони и Клайд, представени като войници от фронтовата линия.

Известно е обаче, че двамата американци са били престъпници - те са обикаляли САЩ по време на Голямата депресия през 30-те години на XX век като са ограбвали и убивали невинни хора. Едва ли може да има нещо по-неуместно от това тяхната черно-бяла фотография да бъде свързвана с Втората световна война.

Кадърът с двойката американски престъпници се появи на концерта докато звучеше песента "Ако нямаше война" в изпълнение на певицата Зара и идеята бе двамата да символизират двойка, която е била разделена от войната.

 

Източник: Facebook

 

Източник: Wikipedia

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес