Хърватският финансов министър напуска правителството заради скандал с хотелска нощувка

06 юли 2022, 15:29 часа 2124 прочитания

Министърът на финансите на Хърватия Здравко Марич напуска правителството. Премиерът Андрей Пленкович ще предложи Марко Приморац за този пост. Хърватските медии съобщават, че информацията е потвърдена снощи от правителството, пише БГНЕС.

Още: Путин и Макрон говориха за пръв път от три години: Какво си казаха?

Още: Палки и бруталност: Русия арестува азербайджански лидери (ВИДЕО)

„Вярно е, че Здравко Марич по собствена инициатива напуска поста вицепремиер и министър на финансите", потвърди говорителят на правителството Марко Милич, предаде агенция Хина.

Здравко Марич стана министър на финансите през 2016 г. От 2019 г. той е и вицепремиер на хърватското правителство. От 2008 г. до 2012 г. Марич е държавен секретар в Министерството на финансите.

Медиите твърдят, че Марич напуска, след като миналия месец избухна скандал заради дългия му уикенд престой в хотел „Bellevue” в Мали Лошин през 2019 г. Както разкри порталът "Остро", той е платил 291,20 евро на нощувка за двама възрастни и две деца, което е три пъти по-ниско от обичайната цена за това време на годината.

Още: Русия спира достъпа до симкарти на чужденци, които не са предоставили биометричните си данни на властите

Още: Командирът на 8-ма общовойскова руска армия е убит - първи данни*

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес