Изтеглят тежките оръжия от Източна Украйна

22 февруари 2015, 9:54 часа 13317 прочитания 0 коментара

Бунтовници в източната част на Украйна се споразумяха да започнат да изтеглят тежките оръжия от фронтовата линия, каза генерал Ленцов, цитиран от Би Би Си. Това се случва след споразумението в Минск за мир в страната.

"Самообявилите се Донецка и Луганска народни републики подписаха документите за изтеглянето от днес - 22 февруари", съобщават от Украйна.

Междувременно бяха цитирани данни, че през последното денонощие украинските сили за сигурност са нарушили 27 пъти примирието. Сраженията се водеха главно в района на Донецкото летище. Напрежението в югоизточната част на страната остава.

По-рано украинските сили обявиха, че техни позиции в Донбас са били подложени на обстрел 32 пъти. В района бeше извършена размяна на петдесет и двама пленени руски бойци и 139-ма украински военни.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес