Ливърпул се развихри срещу Арсенал и продължава с пълен актив във Висшата лига

3352

Отборът на Ливърпул продължава с отличното си представяне от началото на сезона във Висшата лига, след като победи Арсенал с 3:1 в дербито от третия кръг на шампионата.

На „Анфийлд“ домакините наложиха натиск от самото начало, но можеха да бъдат ударени на контраатака, ако Пиер-Емерик Обамеянг и Николас Пепе не бяха направили пропуски от изгодни позиции.

Ливърпул или ще стане шампион, или тотално ще се срине

Европейският шампион Ливърпул навлезе в новия сезон, а това, което очаква мърсисайдци в следващите месеци, може да се окаже в пълен кон...

„Червените“ поведоха в резултата в 32-та, минута, когато Жоел Матип се разписа с глава след центриране от корнер. Няколко минути след почивката Мохамед Салах удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Давид Луис срещу египтянина.

В 58-та минута Салах направи резултата 3:0 с точен изстрел по земя, а пет минути преди края на редовното време Лукас Торейра оформи крайното 3:1.

По този начин Ливърпул остава единственият отбор в пълен актив от точки и заема първото място в класирането, докато Арсенал е на втора позиция с шест точки.

Още подробности от двубоя вижте в Sportlive.bg.