Французойка, чийто син се сражавал на страната на „Ислямска държава” и вероятно е бил убит в Сирия, получи две години затвор за финансиране на тероризма, защото му изпратила пари.
Още: Зеленски: Войната засяга целия континент, Европа трябва да има тежест в преговорите (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 08.08.25 - Ще има ли среща Тръмп - Путин?
43-годишната Натали Хадади настоява, че не е знаела за какво е използвал парите синът й Белабас Бунага.
„Трудно ми е да разбера как могат да ме обвинят във финансиране на тероризма”, каза Хадади пред журналисти преди да бъде прочетена присъдата. Жената твърди, че не е изпращала пари в Сирия и Турция.
Хадади е консултантка по маркетинг и живее в източния регион Елзас. Тя казва, че през ноември 2015 дала пари на сина си, за да замине за Алжир и да се види с баща си.
Още: Мощна експлозия в хотел в гръцкия курорт Аспровалта, има ранени
Още: Словения въвежда намалено работно време за по-възрастни работници
Жената не е практикуваща мюсюлманка и е сигнализирала властите, че в затвора, където бил заради наркотици, синът й се е радикализирал.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За 100 дни управление: Германският канцлер Мерц с рекордно ниско одобрение
Още: Подготовял атака срещу училище: Арестуваха тийнейджър в Дания
Майката твърди, че изпратила Белабас в Алжир, за да може баща му „да го спаси”. Тя е обвинена също, че е скрила паспорта на сина си от властите. Тя изпратила на сина си 2 800 евро, след като го обрали докато бил в Малайзия.
Според прокуратурата, Бунага заминал от Малайзия за Сирия, където се присъединил към джихадистите. През август 2016 майка му била уведомена по телефона, че 21-годишният й син е загинал.
Хадади каза, че ще обжалва присъдата. Според адвоката й тя може да бъде смекчена до домашен арест.
Още: NYT: Путин ще се откаже от украински земи, но ще поиска нещо по-важно
Още: Тръмп е обявил, че Путин е готов за преговори, но само ако включват размяна на територии
Заедно с нея беше съден и по-малкият й син, който получи една година затвор условно за връзки с терористи.