Мицкоски подкрепи кандидатурата на Шекеринска за НАТО, въпреки че му е опозиция

20 ноември 2024, 16:07 часа 756 прочитания

"Правителството подкрепи кандидатурата на Радмила Шекеринска за заместник-генерален секретар на НАТО", обяви македонският премиер Християн Мицкоски на пресконференция  след като Алиансът назначи Шекеринска за нов заместник-генерален секретар на НАТО ден преди това, пише Радио "Свободна Европа" - Македония. 

Още: Получил сърдечен арест: Македонски гражданин се удави в морето

Още: Путин продължава напред след Украйна - според Тръмп е възможно (ОБЗОР - ВИДЕО)

Ето мотивите му

Дълги години Шекеринска беше служител на Социалдемократическия съюз на Македония (СДСМ), политически опонент на управляващата ВМРО-ДПМНЕ, чийто президент е македонският премиер.

Мицкоски каза обаче, че въпреки идеологическите различия, за правителството националното единство и националните интереси са преди и над партийните.

"Така че ние като правителство не само подкрепихме кандидатурата на Радмила Шечеринска, но и активно обсъждахме с нашите съюзници“, каза Мицкоски. Той дори добави, че за правителството не е имало никаква дилема. ОЩЕ: Бивш военен министър от РСМ, вместо Мария Габриел, стана заместник-генерален секретар на НАТО

Още: Силни бури връхлетяха Франция, дете загина (ВИДЕА)

Още: Великобритания уж щеше да бори Русия, но чак сега се сети за военно контраразузнаване

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес