Москва се готви за отбрана на северозападната граница след влизането на Финландия в НАТО

10 април 2023, 14:19 часа 1948 прочитания 0 коментара

Руските военни започнаха да се „подготвят за защита“ на северозападната граница след като Финландия стана пълноправен член на НАТО. Това каза Андрей Демин, заместник-главнокомандващ Въздушно-космическите сили на Руската федерация в интервю за вестника на руското военно министерство "Красная звезда".

Още: Сърбия въвежда военна служба за мъже и жени

Още: Лавров: Русия постепенно се отказва от термина "неприятелски държави“

Сега, когато Финландия е член на Алианса, а процесът по присъединяването на Швеция също трябва скоро да завърши, руската противовъздушна отбрана „разработва въпроса за защитата на държавната граница в северозападната част на страната в съответствие с повишеното ниво на заплахи", каза Демин.

ОЩЕ: И Финландия започна да строи ограда по границата с Русия

По-рано генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг, коментирайки заплахите на Русия по повод членството на двете страни в Алианса, припомни, че влизането на Финландия в НАТО след много десетилетия на неутралитет е реакция именно на действията на Русия, а не обратното.

Още: Руското външно разузнаване обвини ЕС, че готви "Майдан" в Сърбия на 1 ноември

Още: Варшава постоянно "настъпва мотиката": В Съвета на Руската федерация заплашиха Полша отново да бъде поделена

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес