Поне трима души са били убити при експлозия в семейна фабрика за производство на фойерверки на италианския остров Сицилия, предава AFP, цитирана от БГНЕС.
Още: Украйна обяви колко души се водят за изчезнали от началото на войната
Пожарникари все още уточняват дали това е окончателния брой на жертвите.
Двама работници и 71-годишната собственичка на фабриката са загинали в експлозията. Синът на собственичката е сред поне четирима души, които са ранени и са откарани в болница в Палермо с тежки наранявания.
Взривът станал в сряда следобед в град Барчелона Поцо ди Гото, докато във фабриката правели фойерверки за предстоящите новогодишни празници.
Още: Фридрих Мерц: Новият германски канцлер с крайна непопулярност и харизма
Още: Опит за убийство на украински националист беше запечатан на ВИДЕО
Работник, изваден от рухналата сграда казал, че един от колегите му липсва. Все още не е ясно дали има хора в неизвестност, нито какво е предизвикало взрива.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Русия разполага военна техника на границата с Финландия: Какво следва?
В Южна Италия е традиция по Нова година да се палят фойерверки, както за забавление, така и като ритуал за гонене на зли сили. В региона се правят пиротехнически изделия поне от 1540 г., като това производство често взима жертви при различни инциденти.