Тревога за масирана въздушна атака има в Украйна. Съобщения за летящи към цели в Украйна дронове има още от снощи, малко преди полунощ – в официалния канал в Телеграм на украинските ВВС.
Първите предупреждения касаеха Днипро (Днепропетровск) и Николаев, като по-късно за Николаев беше съобщено, че има обстрел и с ракета. След това конкретно имаше предупреждение за "Шахед"-и, летящи към Одеса. За там има информация и за изстреляна поне една ракета, но последваха още сигнали за нови изстрелвания на ракети: Руски стратегически бомбардировач се разби в Ставропол (ВИДЕО)
След това украинските ВВС съобщават за дронове, насочени към Суми и Харков. Последваха съобщения за ракети, летящи през Харковска област към Полтава, Днипро, Кременчук. Преди около половин час вече беше обявен край на заплахата от ракети, но остава тази от дронове. Но вече се появяват първи видеокадри за последствията от ударите в Днипро - поразена е жилищна сграда: След поредната руска атака: Жертви в Днепропетровск, включително деца (ВИДЕО и СНИМКИ)
Още: Арогантно: Руските изтребители над Естония са игнорирали сигналите на пилотите от НАТО
Още: НАТО снабдява Полша и Румъния с турска система за наблюдение след руските нахлувания
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: На Тръмп не му пука за суверенитета на САЩ. Путин има психологическо надмощие над него
Още: Литва: Русия отново показа цинизма си в навечерието на заседанието на ООН
Снощи излезе информация, че в резултат на руски обстрел в Харков е подпалена църква:
След данни за дронове: Гори химически завод в Русия, където се прави ракетно гориво (СНИМКА)
Още: ЕС е 20 пъти по-силен от Русия, но се държи като лилипут. Путин няма да спре на границата с Украйна