Председателят на ООН Антониу Гутериш заяви, че предполагаемата атака с химическо оръжие, която вчера причини смъртта на повече от 70 души в контролирания от бунтовниците сирийски град Хан Шейхун, показва, че военните престъпления в Сирия продължават.
Още: САЩ премести дронове M-LIDS в Гърция
Още: Туристите в Черна гора ще получават награди за добре дошли и над 100 000 подаръка
„Ужасяващите събития от вчера демонстрират за съжаление, че военните престъпления в Сирия продължават и международното хуманитарно право често бива нарушавано”, каза Гутериш преди конференцията за Сирия в Брюксел, предаде БГНЕС.
В понеделник призори беше нанесен въздушен при удар срещу град Хан Шейхун в северозападна Сирия. Много от пострадалите се оплакват от типични за нападения с химическо оръжие симптоми: повръщане, световъртеж, респираторни проблеми.
Режимът на сирийския президент Башар Асад носи „основната отговорност“ за атаката, заяви върховният представител на ЕС за външна политика и сигурност Федерика Могерини.
Още: Война на дронове: Путин говори с числа – колко на брой са лъжите му? (ОБЗОР - ВИДЕО)
Още: Разкриха неподозирани детайли за любовната история на принц Уилям и Кейт Мидълтън