Папата: Светът губи сърцето си

25 октомври 2024, 11:49 часа 788 прочитания 0 коментара

Папа Франциск осъди света, който „губи сърцето си“ по време на глобални сътресения, белязани от „войни, социално-икономически различия и използване на технологии, които заплашват нашето човечество“, пише The Associated Press.

Още: Дронове прелетяха до главната военноморска база на Швеция (СНИМКА)

Още: САЩ обмислят вдигане на бариерите пред Украйна за удари по Русия. Руснаците са хванати в капан при Добропиля (ОБЗОР - ВИДЕО)

Новото послание на папата

Главата на Римокатолическата църква издаде четвъртата енциклика (бел. ред. папско послание). Документът е на осем езика и се състои от 220 параграфа. Новото папско послание е озаглавено „Dilexit Nos“, но в него папата не цитира конкретни примери за глобални сътресения. 

Папата призовава вярващите да „размишляват“ върху любовта на Исус в свят, в който консуматорството и алгоритмите засенчват човечеството. ОЩЕ: Папата орязва заплатите на кардиналите

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес