Пожар гори откъм границата с Република Северна Македония

30 юли 2024, 22:41 часа 1728 прочитания 0 коментара

Пожар гори откъм границата с Република Северна Македония, но не се знае на какво разстояние е от българска страна, съобщиха пред БТА от пресцентъра на пожарната.

Още: Украински дрон навести руските окупатори в Нова Каховка и уби лидера на общинския съвет (СНИМКИ, ВИДЕО)

Още: Живеем от операция до операция, играем шах на сляпо: Украински офицер разби военното командване

Още: Евакуират три села заради огромен пожар край Благоевград, пренасочиха френските самолети да гасят (СНИМКИ)

По-рано днес възникна пожар между селата Микрево и Каменица в община Струмяни. Два самолета се включиха в гасенето на големия пожар край село Микрево, както и пожарникари от редица служби в страната. Целта, която сме си поставили, е да опазим пътя между село Микрево и Цапарево и да не допускаме пожарът да отива в южна посока, каза пред журналисти в Микрево главният секретар на МВР Димитър Кангалджиев.

Още: Заради експлозии по границата: Прекратиха гасенето на пожара край Славянка

Още: Медведев за ядрените подводници на САЩ до Русия: "Трудно е да намериш черна котка в тъмна стая, особено ако я няма"

Още: Украински военен обясни как Русия ще пробие НАТО: Алиансът не си вади поуки

На територията на общината беше обявено бедствено положение. Днес продължи обливането по въздух на пожара на българо-гръцката граница, създаден бе периметър за безопасност за хората на терен.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес