Психично болен наркоман е хвърлял бензинови бомби от балкона си в Атина, съобщава гръцкото издание Kathimerini.
Още: Мицкоски се оправдава с историята за липсата на напредък към ЕС
Още: Официални данни: Хърватия с инфлация, която е една от най-високите в Еврозоната
Подробности за случая
Мъжът е задържан в сряда вечерта след като започнал да хвърля бомбите в квартал Нова Йония, в северната част на Атина.
Полицейските служители се опитали да убедят 40-годишният мъж да излезе от апартамента си, но той се заключил и заплашил, че ще се самоубие. Полицаите в крайна сметка успели да влязат в апартамента и да го задържат.
Впоследствие мъжът е отведен в психиатрична клиника за преглед, тъй като според властите имал психични проблеми и злоупотребявал с наркотици.
Още: Капка в морето или военен бум? Полша ще произвежда 200 000 снаряда годишно
Още: 9 месеца след трагедията в Нови Сад: Арестуваха бивш сръбски министър
Имало и пожар
Запалените бензинови бомби предизвикали и малък пожар сред изсъхнала трева, близо до пътя, който бил незабавно потушен при пристигането на противопожарната служба. ОЩЕ: Хвърляха коктейли „Молотов“: Ученици бомбардираха гимназия в Гърция
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Силяновска: Част от пожарите в РСМ може да са умишлени
Още: Падналият в Литва дрон, нахлул през Беларус, се оказа руски (ВИДЕО)