Президентът на Зимбабве Робърт Мугабе подаде оставка, заяви председателят на парламента Джейкъб Муденда, цитиран от AFP.
Още: Започна фестивалът Сан Фермин, има пострадали
Още: Управляващата партия в Испания забрани да се ползват услугите на проститутки
Той прочете обръщение на държавния глава пред депутатите в парламента, с което се слага край на неговото 37-годишно управление.
"Аз, Робърт Габриел Мугабе, по смисъла на член 96 от Конституцията на Зимбабве, формално подавам моята оставка с незабавен ефект", прочете Муденда.
По-рано днес в Хараре започна парламентарно заседание за отстраняването на президента. Депутати от целия политически спектър призоваха той да се оттегли, след като военните взеха властта миналата седмица, а десетки хиляди граждани излязоха на улицата, за да настояват за оставка на 93-годишния държавен глава.
Още: Мълния удари влак (ВИДЕО)
Още: Грузия арестува стар бизнес партньор на Тръмп - телеком магнат, опълчил се срещу властта