Всички 30 активисти на "Грийнпийс", които нападнаха платформата "Приразломная" за добив на петрол са обвинени в пиратство, но те не признават своята вина, съобщиха от Следствения комитет, предаде БГНЕС.
Още: Мелони: Много пъти съм била обект на срамни сексистки нападки
Още: Тръмп има лесно решение - трябва да построи стена между Русия и Украйна
"Следственото управление на Следственият комитет на Русия за Северозападния федерален окръг обвини 30 активисти в извършване на престъпление по член 3, алинея 227 от Наказателния кодекс - "Пиратство, извършено от организирана група", заявиха от СК.
Обвинените не признават своята вина и даже отказват да дадат показания за извършените от тях деяния, добавиха от там.
На 18 септември корабът Arctic Sunrise, плаващ под холандски флаг, се приближи до платформата "Приразломная". Намиращите се на борда активисти се опитаха да я вземат на абордаж. Техните действия бяха пресечени от служителите на граничното управление на ФСС за Мурманска област. След това корабът беше изтеглен на буксир до пристанището в Мурманск. Срещу тях започна дело за пиратство. Арестувани са 30 члена на екипажа, които идват от 19 страни. Миналата седмица Ленинският съд на Мурманска област взе решение за задържането на всички арестувани за 2 месеца.
Още: Туристи намериха тайно съкровище в гората (СНИМКИ)
Още: Заговор на Макрон: Опитва ли се френският президент да повлияе на избора на папа?