Русия с глоби за нарушаване на карантината и фалшиви новини

01 април 2020, 21:02 часа • 2745 | прочитания

Президентът на Русия Владимир Путин подписа закон, който въвежда глоби за нарушаване на карантината заради коронавируса и разпространението на фалшиви новини. Документът е публикуван на интернет-страницата на президентската администрация.

Още: Сериозна опасност за почиващите в Гърция: Полицията с важно предупреждение

Още: Пълен провал за Орбан: Референдумът му против Украйна в ЕС е с нищожна активност

Законът предвижда административна отговорност за нарушаване на санитарните правила в период на извънредно положение или при възникване на заплаха от разпространение на опасно заболяване, в период на карантина, както и за неизпълнение срока на предписанията или изискванията за провеждането на противоепидемични дейности.

При тези нарушения глобите за физически лица са в размер между 14 000 и 40 000 рубли(между 317 и 907 лв.), за длъжностни лица от 50 000 до 150 000 рубли(между 1134 и 3400 лв.), а за юридически лица от 200 000 до 500 000 рубли(между 4534 и 11 336лв.).

Възможен е и алтернативен вариант на наказанието за организации – преустановяване на дейността за срок до 90 дни.

Още: Аналогии с ударите на САЩ в Иран: Годишнина от плана на Хитлер да победи СССР

Още: Година по-късно: Русия пак предлага промяна на границите в Балтийско море

Размерът на глобите се увеличава, ако вследствие на нарушенията са настъпили вреди за човешкото здраве, които са довели до смърт.

Вижте още:

НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 1 април

 

Още: "Ще осигурим дрон за всеки руски окупант": Зеленски пак отговори на Путин (ВИДЕО)

Още: Има резултат от срещата между пратеника на Тръмп и Лукашенко (ВИДЕО)

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес