104 огнища са идентифицирани и са убити 17 500 животни в Северна Гърция, съобщи гръцката медия SKAI, позовавайки се на данни на гръцкото министерството на развитието на селските райони и храните.
Още: Климатична тревога: Европа и Средиземноморието се сблъскват с безпрецедентна суша
Още: Епидемия от лилави медузи: Ето на кои плажове да внимавате
По-конкретно случаите са идентифицирани в Еврос, Комотини, Ксанти, Кавала, Серес, Магнезия и Коринтия. ОЩЕ: В 8 области въвеждат строги мерки заради шарка по дребните преживни животни
Фермерите ще бъдат обезщетени
Указът на министрите на развитието на селските райони и храните Костас Циарас и заместник-председателя на националната икономика и финансите Никос Папатанасис е публикуван в "Официален вестник". Той касае финансовата компенсация на фермерите за животните, които са били умъртвени при прилагане на Европейски правила за борба със зоонозната чума по дребните преживни животни и шарката по овцете.
Новият закон предвижда увеличени размери на обезщетенията. ОЩЕ: Заради шарка: Въвеждат засилен контрол на границите с Румъния и Гърция
Още: Тръмп се "зарекъл", че Путин няма да нападне НАТО, докато той е президент
Още: Скопие хитрува с идентичността: Желязков иска Европа да се фокусира върху съществения въпрос
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Украйна "няма да оцелее", ако не балансира три фактора по примера на Израел
Още: Получил сърдечен арест: Македонски гражданин се удави в морето