Щетите от войната в Украйна ще възлязат на над 600 млн.долара

20 август 2014, 15:30 часа 21030 прочитания 0 коментара

За възстановяването на щетите от конфликта в Източна Украйна ще бъдат нужни 600 млн.долара. Това заяви украинският министър на финансите Александър Шлапак. Той обаче подчерта, че все още не може да се даде реална оценка за финансовите и икономическите загуби на страната, предаде ИТАР-ТАСС.

Още: Украйна празнува Деня на националното знаме. Зеленски: Няма да дадем земите си на окупатора (ВИДЕО)

Още: Китай ще изпрати миротворци в Украйна при едно условие

Оценката „може да бъде направена едва след като териториите бъдат освободени и експерти посетят районите. Нашите предварителни изчисления са около 8 милиона гривни – 615 милиона долара. И сега обаче е ясно, че числата ще са значително по-високи”, посочи той.

Междувременно бяха оповестени данни, според които от месец март досега само в Донецка област са загинали 951 мирни граждани.

„Общо откакто се води отчет на пострадалите в хода на събитията в Донецка област, започнали на 13 март, са ранени 1748 души, загинали са 951”, се казва в съобщението на департамента по здравеопазване на Донецка област.

Още: Украински военни ще се обучават в нов тренировъчен лагер в Полша, строен от Норвегия

Още: Слаба оценка за Австрия от Службата за борба с прането на пари

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес